1. Prihlásenie

Prihlásite sa do administrácie WordPress s vašim používateľským účtom pomocou prihlasovacieho mena a hesla, ktoré vám vytvoril správca stránky.

Zvyčajne sa do administrácie prihlasujete pomocou odkazu: www.vasadomena.sk/wp-login.php  alebo www.vasadomena.sk/vstupit .

Na adrese pre prihlásenie sa vám zobrazí nasledovná obrazovka, ktorú vidíte na pravej strane.

Zadáte svoje prihlasovacie údaje ako:

  • meno
  • heslo

a kliknete na tlačítko Log In


2. Načítanie obrazovky s všetkými WordPress stránkami

Keď sme sa úspešne prihlásili, zobrazí sa nám nasledovná obrazovka. Na jej pravej strane vidíme menu v ktorom sa nachádza odkaz s názvom Stránky, Pages v anglickom jazyku:

 

2. Klikneme na odkaz Stránky (Pages) a zobrazí sa nám zoznam všetkých našich stránok pre editovanie

Keď nadídete myšou na niektorú zo stránok, zobrazí sa vám niekoľko možností editácie a úprav konkrétnej stránky.

Po kliknutí na Edit sa vám načíta konkrétne vybraná stránka. V prípade že používate Visual Composer (Modernejší nástroj na editovanie obsahu), zobrazí sa vám vaša stránka  s obsahom nasledovne:

Ako editovať konkrétnu časť textu ?

Editácia je veľmi jednoduchá. Stačí ak nadýdete myšou na niektorú z častí textu, ktorý chcete editovať a zobrazí sa vám možnosť Editovania ako je to vidieť na nasledujúcom obrázku:

Po kliknutí na  ikonku “Ceruzky” sa vám načíta okno s textom ako Pop-Up okno, a text viete jednoducho editovať pomocou Editora podobného v programe Microsoft Word

Vždy keď ukončujete úpravy vo vašom texte, musíte kliknúť na tlačítko Save changes, týmto krokom sa uloží editovaná časť textu, ale pozor neuloží sa celková stránka.

Aby ste si uložili úpravy na danej stránke je potrebné kliknúť na tlačítko “UPDATE” (Aktualizovať v slovenskej verzii WordPress), ktoré sa nachádza v pravej časti obrazovky pre editovanie celej stránky ako vidíte na nasledujúcom obrázku. Až po kliknutí na tlačítko Update sa zmeny na stránke uložia.

Čo v prípade, ak vidíte biele časti vo vašej editácii stránky ?

V prvej časti nasledovného obrázku, vidíme pole nadpis, ktoré môžeme editovať.

V druhej časti je tiež pole Nadpis a za ním sa nachádza biela časť. V tejto časti sa taktiež nachádza text a textový blok, ktorý je možné editovať.

Tento text je na vašej stránke zobrazený bielim písmom a preto sa pri editovaní stránky, môže zdať, že vám niektorý text chýba.

V tom prípade je potrebné taktiež nadýsť myšou nad túto bielu časť, zvoliť si pomocou ikonky  “Ceruzka” editovanie textu a potom sa vám načíta textový blok pre editovanie, okno pre editovanie.

Po načítaní okna je v tomto prípade potrebné prepnúť si tento editor pomocou nasledovného tlačítka: (Kliknutím na Text)

do režimu HTML, tu vieme upravovať text. Ale pozor na ponechanie HTML značiek tak ako sú, v prípade, že nepoznáte jazyk HTML.  Počas editovania textu v tomto režime môžete text smelo editovať 🙂 , avšak editujte iba text, nemažte značky HTML. Pretože text by mohol stratiť svoju farbu, štýl písma a pod.

Pre ukončenie editovania klikneme na tlačítko UPDATE v pravej časti administrácie WordPress !

 

0 Comments

Leave a Comment

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *